W ostatnim tygodniu kwietnia szkoły naszej gminy gościły uczniów i nauczycieli z miejscowości Kisujszallas na Węgrzech. To już kolejna wizyta naszych partnerów w projekcie Erasmus+. Jak wiadomo, projekt trwa już prawie dwa lata i za kilka tygodni zostanie oficjalnie zamknięty. W tym okresie mieliśmy okazję uczestniczyć w kilku wizytach zarówno naszych uczniów na Węgrzech, jak i węgierskich w Polsce. Wspomniana wcześniej kwietniowa wizyta to bardzo obszerny program, który pozwolił zaprzyjaźnionym szkołom współpracować, wspólnie bawić się i uczyć. Były to między innymi wycieczki edukacyjno-interacyjne do Zakopanego, Pszczyny, parku Go Jump w Bielsku-Białej, Energylandii w Zatorze; jak i zajęcia w poszczególnych szkołach. Wizyta w Wilamowicach miała na celu przede wszystkim sprzedaż wyprodukowanych przez młodzież polsko-węgierską towarów. Na lokalnym środowym targowisku wszystkie grupy przygotowały stoiska, na których można było dostać wiele ręcznie wykonanych dodatków do ozdoby domu, czy skosztować węgierskich miodów. W międzyczasie zagraniczni goście pod opieką pani Justyny Sznajder zobaczyli wilamowski kościół i zwiedzili miasteczko. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie czekały na nich warsztaty z druku 3D z panem Wojciechem Gurdkiem oraz zawody sportowe, prowadzone przez nauczycieli wychowania  fizycznego, pana Tomasza Tomasiewicza i pana Szymona Szymańskiego. Dostarczyły one wiele emocji i sporą dawkę dobrej zabawy. Goście zakończyli swoją wizytę w Wilamowicach pysznym obiadem, który pozwolił szybko zregenerować siły by sprostać kolejnym punktom programu.