Poetycki sukces Zuzi

Uczennica klasy trzeciej Gimnazjum w Wilamowicach Zuzanna Zejma została zaproszona do czechowickiego Liceum Ogólnokształcącego im. M. Curie-Skłodowskiej na „Wiosnę Talentów”. W czasie uroczystej gali młodzi ludzie nie tylko prezentowali swe zdolności artystyczne, ale także wręczano nagrody laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Liceum w Czechowicach-Dziedzicach pod patronatem Starosty Bielskiego i Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej. Zuzia brała udział w Konkursie Polonistycznym, w którym zajęła 7 miejsce, zważywszy na liczbę uczestników (83), to świetna lokata.

Jednak największym sukcesem okazała się ustanowiona specjalnie dla Zuzanny indywidualna nagroda: „Za przełamywanie stereotypów w pisaniu o poezji”. Podczas wręczania nagród podkreślono, że uczennica naszego gimnazjum jako jedna z nielicznych zmierzyła się z interpretacją wiersza Zbigniewa Herberta. Miłym akcentem było również przywołanie w czasie uroczystości słów, którymi Zuzanna rozpoczęła swoją pracę: „W utworze „Pan Cogito” Herbert obrazuje stan emocjonalny głównego bohatera, pozwala nam przeżywać wraz z nim jego melancholie i wewnętrzne rozdarcie.” Budującym jest fakt, że Komisja Konkursowa wyszła poza schematy szablonowego oceniania prac uczniów i doceniła indywidualizm i odwagę naszej Zuzi.

Agnieszka Foks