NA SZKOLNYM ZAGONIE

Posiane i posadzone na naszych szkolnych grządkach warzywa oraz zioła już urosły. Były podlewane i pielęgnowane przez klasy i uczniów odpowiedzialnych za to zadanie.

Uczniowie klas trzecich postanowili wspólnie w klasie przygotować kanapki z warzywami ze szkolnej ekologicznej hodowli. Wspólnie z wychowawcami zebrali i umyli sałatę, rzodkiewkę, koperek i szczypiorek. Następnie każdy samodzielnie przygotował na drugie śniadanie kanapki, które wyjątkowo smakowały wszystkim uczniom. Do herbatki dodaliśmy trochę mięty. Dzieci były zaskoczone, że jest taka pyszna, chociaż ma inny smak.

Zaprosiliśmy do klas trzecich pielęgniarkę szkolną panią Katarzyną Zuziak, która przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw i owoców oraz zaprezentowała i omówiła nową piramidę żywienia.

W dalszym ciągu będziemy opiekować się naszym ogródkiem i czekać na kolejne dojrzewające warzywa i owoce. Już planujemy kolejne zajęcia kulinarne.

Anna Dusik, Renata Nowak, Monika Fojcik