Dnia 30 maja 2018 r. dzieci z klas I – III uczestniczyły w spotkaniu z Izabellą Klebańską, polską autorką książek, scenariuszy radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, dobranocek, bajek i piosenek. Pani Izabella jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi. W telewizji zadebiutowała w programie 5-10-15.  Jest twórczynią programów telewizyjnych dla dzieci: Tut turu co, Miganki i Piosenkarni.

Jest autorką wierszy, które poruszają  najpoważniejsze kwestie muzyczne, które dzięki przedstawieniu ich w lekki i wesoły sposób,   stają się prostymi i zrozumiałymi dla najmłodszych czytelników.

Podczas spotkania pisarka zadawała dzieciom ciekawe pytania, np.: Jakim znakiem w muzyce jest akolada? Dzieci podały  właściwą odpowiedź, że jest to muzyczna klamra łącząca ze sobą pięciolinie.  Tak rozpoczęty temat nawiązywał do  bohaterki książki Pani Izabelli pt. „Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada”.  Dzieci szukały także rymów do tego słowa.  Uczniowie odśpiewali chórem kilkakrotnie gamę C-dur. Autorka urozmaiciła spotkanie grą na skrzypcach oraz zabawnymi zapiskami na tablicy.  Zaprosiła dzieci do zabawy ruchowej ukazującej opadanie i wznoszenie się dźwięków.  Dzieci wysłuchały fragmentów utworów świadczących o tym, że muzyka może kaprysić, żartować, złościć się, cieszyć czy nawet płakać.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wykazali się znajomością instrumentów  muzycznych i wiedzą z zakresu muzyki.

Dziękujemy Paniom z Gminnej  Biblioteki Publicznej w Wilamowicach za zorganizowanie spotkania.

                   M. Bloch, B. Biesik.