Gminna Biblioteka Publiczna w Wilamowicach 1 czerwca 2018 roku świętowała  70-lecie swojej działalności.

Z tej okazji uczniowie Zespołu Szkół w Wilamowicach przygotowali program artystyczny z cyklu „Pytanie na śniadanie”. W rolę pań bibliotekarek wcieliły się uczennice Gimnazjum. Prowadzący program zadawali pytania na temat powstania biblioteki, jej działalności , współpracy z różnymi  instytucjami.  W przerwie programu „Pytanie na śniadanie” pogodynka zaprezentowała prognozę pogody:  – Witam wszystkich i informuję, że niesprzyjająca aura „Przeminęła z wiatrem” i nie grozi nam „Potop”. Przypominam, że „Pogoda jest nie tylko dla bogaczy”. Każdy Romeo może zaprosić swoją Julię na spacer do biblioteki, bo tam panuje zawsze pogodna atmosfera.

W dalszej części przedstawienia  wystąpili wierni czytelnicy, których rolę odegrali uczniowie kl.4 b, 3b i 1b. Czytelnicy odpowiadali na pytania prowadzących : – Dlaczego czytają książki? Opowiedzieli też kilka śmiesznych  żartów o bibliotece. Na zakończenie programu zaśpiewali piosenkę o czytaniu.