W poniedziałek 11 czerwca  uczniowie klas  pierwszych byli na wycieczce w piekarni.
Dzięki uprzejmości Właścicieli  dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem poznawały pracę piekarza i  cały proces technologiczny produkcji pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a Pan przekazał najważniejsze informacje  na temat wypieku chleba. Mieliśmy również okazję zwiedzić ogromny magazyn z workami mąki. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne mieszalniki do wyrobienia ciasta na chleb, wózki na  upieczony chleb, zabytkowe urządzenie do robienia zakwasu, maszyna do formowania bułek, koszyki do wypieku chleba czy  wielkie łopaty do wysadzania pieczywa  z pieca.  Największe wrażenie wywarł na uczniach  ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Zwiedzający obejrzeli pomieszczenia, przyjrzeli się niezwykłym przyrządom i maszynom, które w piekarni spełniają bardzo ważną rolę. Wycieczka zakończyła się degustacją świeżych bułeczek, którymi zostaliśmy obdarowani przez właściciela piekarni. Dzięki tej lekcji uczniowie poznali, z jakim trudem powstaje chleb.

Składamy serdeczne podziękowanie Właścicielom za zorganizowanie zajęć dla uczniów  w piekarni.
M. Bloch, B. Biesik.