W środę 15 marca odbył się Szkolny Konkurs Pożarniczy  z kategorii wiedzy oraz plastyki dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Celem spotkania było wyłonienie laureatów  w obu kategoriach, którzy reprezentować będą szkołę na Konkursie Gminnym. Uczniowie zmagali się ze swoimi umiejętnościami pod czujnym okiem druhów strażaków p. Piotra Holka oraz  p. Mateusza Nowaka.
W kategorii wiedzy najlepsi okazali się Maciej Kaczmarczyk z klasy V a oraz Klaudia Bebak z klasy III b gimnazjum. Uczniowie rywalizowali z Jakubem Tetłakiem z klasy V b oraz Julią Mleczko z klasy VII a.

Wśród  liczniejszego grona uczestników kategorii plastycznej najstaranniejszą pracę pod względem tematyki i estetyki wykonały: Natalia Wierońska i Karolina Stańczyk, II miejsce zdobyła Maja Gawlik, III miejsce Nikola Czekaj i wyróżnienie Angelika Czekaj. Natomiast w kategorii klas VII i gimnazjum Kamil Wojtarowicz
i Daria Gąszcz, II miejsce Maria Gąszcz, III Martyna Gara i wyróżnienie Agnieszka Majerska.

W sobotę 24 marca w remizie OSP w Hecznarowicach odbył się Gminny Konkurs Pożarniczy. Nasi uczniowie nie zawiedli. Maciej Kaczmarczyk zdobył I miejsce w kategorii wiedzy pożarniczej, II miejsce Klaudia Bebak. Utalentowane plastycznie dziewczyny Natalia Wierońska oraz Daria Gąszcz wróciły z III miejscami.

Namalowane  prace dołączyły do zgromadzonej w korytarzu szkoły na II piętrze kolekcji prac o tematyce pożarniczej. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Należy wspomnieć, że uczeń Maciej Kaczmarczyk reprezentował naszą szkołę i gminę
w Eliminacjach Powiatowych 2018 Powiatu Bielskiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Na ostatnim apelu szkolnym w dniu 20. czerwca zostały wręczone laureatom dyplomy i nagrody ufundowane przez OSP w Wilamowicach. Gościem specjalnym tego dnia był przedstawiciel straży p. Piotr Holek.

Uczniów przygotowali: p. Mariola Gawlik, p. Sebastian Wutke, Alina Kajta-Bożek