W tym roku w naszej szkole korzystamy z kolejnej formy ułatwiającej przyswajanie nowego słownictwa z języka angielskiego, poza znaną już platformą Insta.Ling pora na Quizlet. Praca z platformą Quizlet, to łatwy i przyjemny sposób by przyswoić sobie nowe słownictwo z języka angielskiego. Zastosowana tutaj technologia Text To Speech, która przetwarza teksty na wypowiedzi w postaci dźwiękowej, ułatwia zapoznanie się z wymową wyrażeń w języku obcym.

Oto krótki opis dostępnych zadań na tej platformie:

  1. UCZ SIĘ – to najprostsze ćwiczenie w formie zadania wielokrotnego wyboru.
  2. FISZKI – klikając na fiszkę odwracamy kartkę i powtarzamy słowo w w języku obcym (lub polskim). Ćwiczenie to bardzo pomaga w zapamiętywaniu słów (oraz wymowy, gdyż słowa są czytane przez lektora) i warto je wykonywać kilka razy.
  3. TRYB PISANIA oraz ĆWICZENIE PISOWNI to zadania pomagające w utrwaleniu pisowni słów (która niestety często różni się od wymowy)
  4. TEST – jest to ćwiczenie, w którym można sprawdzić swoją wiedzę. W opcjach możemy wybrać rodzaj zadań sprawdzających nasza wiedzę – pisanie słów, dopasowywanie wersji polskiej z angielską, zadanie wielokrotnego wyboru lub prawda-fałsz.
  5. DOPASOWANIA – w tym zadaniu łączymy ze sobą wersję polską z angielską (lub angielską z polską). Dodatkową motywacją jest mierzony czas i możliwość pobijania własnych rekordów:)
  6. GRAWITACJA – jest to połączenie nauki z zabawą. Musimy zapisywać słowa (zapisane na asteroidach) zanim asteroida uderzy w Ziemię. Gra ta jest dobrym sprawdzeniem naszej wiedzy oraz pomaga w ćwiczeniu pisania na klawiaturze:)

 

Zainteresowanych odsyłam do film instruktażowego na youtube, który pomoże zapoznać się z tą aplikacją i jej możliwościami:

                                    https://www.youtube.com/watch?v=fb6P1yZA33Q

 

Good luck