Nasi sportowcy odnotowali kolejny sukces. W zawodach gminnych w Igrzyskach Dzieci chłopcy z rocznika 2006 oraz ich młodsi koledzy i wywalczyli pierwsze miejsce. Starsi chłopcy w Igrzyskach Młodzieży zajęli drugą lokatę. Zawody odbyły się 5 października w Wilamowicach na stadionie LKS „Wilamowiczanka”. W związku z reformą systemu oświaty wszystkie szkoły mają możliwość udziału w zawodach w kategorii dzieci oraz młodzieży. W ubiegły piątek Wilamowice gościły 10 drużyn, w sumie w turnieju wystartowało około 120 zawodników. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach, w kategorii młodszej i starszej, w systemie „każdy z każdym”. Odbyło się 20 meczów i wszystkie  obfitowały w emocje i piękne gole! Gospodarze- drużyna chłopców z ZS w Wilamowicach okazali się bezkonkurencyjni, wywalczyli tytuł mistrzów gminy i tym samym awans do kolejnego etapu- półfinału powiatu Igrzysk Dzieci. Mimo dobrej gry nie udało to w starszej kategorii, aczkolwiek drugie miejsce nie przynosi ujmy. Gratulujemy wyników i wszystkim dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły! Dziękujemy z tego miejsca również zarządowi klubu LKS „Wilamowiczanka” za udostępnienie boisk oraz szatni. Zawody odbyły się na bardzo dobrej murawie, co pozwoliło wszystkim wykazać się swoimi umiejętnościami piłkarskimi. Chłopakom życzymy powodzenia na kolejnym etapie rywalizacji, już 9 października w Bestwinie.

Mini piłka nożna- Igrzyska Dzieci

1m- ZS Wilamowice

2m- SP Pisarzowice

3m- SP Hecznarowice

4m- SP Stara Wieś

5m- SP Dankowice

 

Piłka nożna- Igrzyska Młodzieży

1m- SP Dankowice

2m- ZS Wilamowice

3m- SP Pisarzowice

4m- SP Hecznarowice

5m- SP Stara Wieś

 

Tomasz Tomasiewicz

Szymon Szymański

cof
cof
cof