Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który ma inspirować dzieci do codziennego czytania. Rodzice lub inni członkowie rodziny uczniów klas I- III czytają dzieciom fragmenty ulubionych książek i potwierdzają to własnym podpisem. W zamian uczniowie otrzymują w szkole naklejki z sympatycznymi bohaterami Gangu Słodziaków.

 

W dniu 28 września uczniowie klas pierwszych zaprosili pracowników szkoły. Zaproszenie przyjęła kucharka p. Agata Markiel, konserwator p. Andrzej Domański, sprzątaczka p. Ewa Foks, nauczyciel p. Alina Kajta- Bożek, sekretarka p. Barbara Krywult, pedagog szkolny p.Katarzyna Formas. Goście w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przeczytali dzieciom rozdział      z książki Renaty Piątkowskiej pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli przygody Gangu Słodziaków”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali czytających i odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanego tekstu. Na zajęciach uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające wymyślone przez nich dalsze przygody Gangu Słodziaków.

W klasach drugich Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania odbył się w lesie, gdzie p. Marta Wojtyło z Nadleśnictwa Andrychów  czytała dzieciom opowiadanie „RYŚ RYSIO”. W związku z przeczytanym rozdziałem książki Pani leśnik opowiedziała dzieciom ciekawostkę o pojawieniu się w okolicach lasów Porąbki rysicy z dwoma rysiątkami. Przybliżyła uczniom  życie i zwyczaje rysiów.

Przy tej okazji dzieci wraz maskotkami  -Słodziakami  – bohaterami książki Renaty Piątkowskiej poznawały życie roślin i zwierząt leśnych.  W szkole, na zajęciach plastycznych drugoklasiści  wykonali komiks z nowymi przygodami Gangu Słodziaków.

 

Wychowawcy