Dnia  10 października 2018  roku uczniowie  z klas drugich  wyjechali na wycieczkę do lasu w Kętach Podlesiu.  Uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych na ścieżce edukacyjnej „Leśny Kącik”, podczas których  odwiedziły leśną szkółkę, a podczas spaceru w lesie poznali jego  warstwową budowę. Dzieci rozpoznawały niektóre gatunki  drzew, podziwiały piękno i bogactwo środowiska leśnego, nabywały umiejętności opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt. Obserwowały przez lornetkę przelatujące ptaki, a dzięki lupom mogły obejrzeć skład ściółki leśnej czy maleńkie owady.

Na koniec czekała na  wszystkich  przepyszna niespodzianka  – pieczone  kiełbaski,  które bardzo dzieciom smakowały.

Wspaniałą pamiątką każdego uczestnika wycieczki na pewno będą zdjęcia, a także prezenty w postaci linijek, znaczków odblaskowych czy folderów od Nadleśnictwa Andrychów i Koła Łowieckiego  „Knieja” z Pisarzowic.
Pożegnaliśmy się tradycyjnym „Darz Bór”.
Dziękujemy w/w sponsorom, a w szczególności p. Marcie Wojtyło,  p. Andrzejowi Stachura i p. Henrykowi Kaczmarczykowi za możliwość bezpłatnego udziału w zajęciach, za poczęstunek i prezenty dla naszych uczniów.
Wychowawcy klas drugich.