W dniu 12 października 2018 roku  w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego
w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu Ekologicznego „Człowiek a środowisko”. Spotkanie zbiegło się   z XV edycją konkursu, XX – leciem istnienia powiatu bielskiego oraz 100 –  leciem odzyskania niepodległości.
Konkurs od początku istnienia organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Odbywa się w kilku kategoriach, m.in.: literackiej, plastycznej, fotograficznej oraz  prezentacji multimedialnej.  Zamiarem organizatorów jest szerzenie wartości edukacyjnych oraz rozbudzenie świadomości ekologicznej wśród młodego pokolenia. Dlatego kreatywność, przemyślany temat i pomysłowość, a zwłaszcza samodzielność wykonawców prac zawsze była i jest wysoko oceniana przez jury konkursu.
W tegorocznej edycji prace okazały się bardzo unikatowe.
Oto laureaci naszej szkoły:
W kategorii prac fotograficznych wyróżnienie otrzymali: Karolina i Mateusz Stańczyk, III miejsce  Milena Bożek oraz Radosław Mytnik.

W kategorii prac plastycznych: Aleksandra Nikiel  zdobyła wyróżnienie, Dawid Januszyk II miejsce i Marcel Bożek w kategorii klas gimnazjalnych miejsce I.
Uroczystość uświetnił występ artystyczny wspaniałą grą na harfie i akordeonie uzdolnionego rodzeństwa Weroniki i Pawła Hellerów z Państwowego  Zespołu Szkół  Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej.
Dziękujemy także pozostałym uczestnikom konkursu  za wykonanie pięknych prac: Natalii Nowak, Milenie Lubeckiej, Patrycji Dudys, Jakubowi Tetłakowi, Kazimierzowi Płazie oraz Norbertowi Foksowi za prezentację multimedialną.

Uczniów do konkursu przygotowali: p. Wiesław Nycz, p. Moriola Gawlik i Alina Kajta-Bożek.
Gratulujemy naszym laureatom i zapraszamy do kolejnych edycji.