Sukces młodych piłkarzy

Nasi młodzi sportowcy, uczniowie z rocznika 2007 i młodsi, zajęli bardzo wysokie, drugie miejsce w finale powiatowym turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”! Podobnie jak w ubiegłych latach odbył się on na obiekcie BTS „Rekord” w Bielsku- Białej w dniu 23 października.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 18 lat. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 12 lat firma Tymbark. Zmagania uczestników turnieju podczas Finałów Wojewódzkich i Finału Ogólnopolskiego obserwują selekcjonerzy Młodzieżowych Reprezentacji Polski. Najlepsi uczestnicy turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” regularnie biorą udział w Letniej i Zimowej Akademii Młodych Orłów. Kolejnym krokiem na piłkarskiej ścieżce młodych adeptów futbolu jest powołanie do młodzieżowych Reprezentacji Polski.

Skala turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w turnieju zagrało już ponad 50 Reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych m.in. Arkadiusz Milik, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński oraz Paulina Dudek.

Uczniowie naszej szkoły startują w popularnie określanym „Tymbarku” rokrocznie. W ubiegłym roku nasza drużyna dotarła do półfinału. Wynik osiągnięty w tegorocznej edycji jest jednak najlepszy! Do turnieju zgłoszonych zostało 16 drużyn, ostatecznie w czterech grupach startowało 15 zespołów. Drużyny grały w grupach według systemu „każdy z każdym”, najlepsza drużyna awansowała do półfinału.

Reprezentacja z naszej szkoły w swojej grupie wygrała 2:0 z UKS- em Kozy i pokonała 5:2 ZSP z Jasienicy. W półfinale okazaliśmy się lepsi od SP Porąbka (wygrana 2:0). W meczu finałowym spotkaliśmy się ze SP ze Świętoszówki. Stawką meczu był tytuł mistrza powiatu i dodatkowo- udział w finale wojewódzkim na Stadionie Śląskim!

Niestety, w „wielkim finale” rywale okazali się lepsi o dwie strzelone nam bramki. Pozostało cieszyć się z drugiego miejsca w całym turnieju. Apetyty były w miarę kolejnych zwycięstw coraz większe, w finale też walczyliśmy jak równy z równym. Pozostaje niewątpliwie niedosyt, bo udział w finale wojewódzkim i gra na słynnym stadionie byłaby niezwykłym przeżyciem. Niemniej jednak drugie miejsce to wspaniałe osiągnięcie, którego z tego miejsca gratuluję chłopakom! Przed zawodami drugie miejsce w stawce 15 drużyn, mówiąc potocznie, „bralibyśmy w ciemno”. Wszyscy walczyli do końca, w duchu fair-play i co bardzo ważne tworzyli drużynę. Dziękuję również z tego miejsca Pani Elżbiecie Cis i Panu Jackowi Majerskiemu za okazaną pomoc!

Szymon Szymański

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof

cof