Oczekując na narodowe świętowanie 100-rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ miało miejsce niezwykłe wydarzenie w „Książnicy Beskidzkiej” w Bielsku-Białej. Dnia 5. listopada odbyło się uroczyste otwarcie wernisażu wystawy „Orzeł Biały-nasza duma”. To podsumowanie ogólnopolskiego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Kancelarię Senatu, pod patronatem marszałka Stanisława Karczewskiego.

Honorowych gości oraz laureatów konkursu wraz z opiekunami powitał dyrektor Książnicy Beskidzkiej p. Bogdan Kocurek. Słowa uznania dla uczestników i krzewienia wartości patriotycznych wśród młodzieży docenił
w swoim przemówieniu organizator konkursu na Podbeskidziu  senator Andrzej Kamiński,
a następnie poseł Stanisław Szwed. To, że jesteśmy Polakami- to nasza duma. Prace uczestników zawierające narodowe symbole i pielęgnowane wartości są tego dowodem.

Na wernisażu można było oglądać m.in. ORŁY naszych uczennic: Marii Rewolte oraz Elizy Marcinkiewicz z klasy VIII a.

Wystawa w „Książnicy Beskidzkiej” ul. Słowackiego 17 a potrwa do końca listopada, zatem wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszam.

Alina Kajta-Bożek