W tym roku nasza szkoła wzięła udział w kolejnej śląskiej edycji Dyktanda Niepo dległościowego „Po polsku o historii” organizowanym przez Stowarzyszenie Polonistów oraz Fundację „Zawsze Warto” .

Konkurs otrzymał Honorowy Patronat   Urszuli Bauer –  Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Wojciecha Saługi – Marszałka Województwa Śląskiego. Partnerem medialnym  jest Radio Katowice

Dyktando jest niezwykłym projektem.W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.W bieżącym roku dyktando pisali  jednocześnie uczniowie szkół z sześciu województw! W  województwie śląskim do dyktanda przystąpiło 186 szkół. Spośród nich do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się:

– 56 uczniów w kategorii wiekowej klas IV-VI

– 56 uczniów w kategorii wiekowej klas VII-VIII i III Gim.

– 55 uczniów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

W Dyktandzie na szczeblu wojewódzkim udział wzięło ostatecznie 156 uczestników.

 

Troje uczniów naszej szkoły dostało się do drugiego – wojewódzkiego etapu Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Dnia 7 listopada 2018 pisali w odległej Częstochowie finałowy tekst dyktanda..Jak poradzili sobie nasi uczestnicy? Już wiemy , że Jan Grzybek i Estera Nawrocka znaleźli się w gronie laureatów, a Bartosz Chmiel otrzymał tytuł finalisty

 

22 listopada w siedzibie Muzeum Historii Katowic odbędzie się uroczysta gala wraz z wręczeniem nagród.

 

Serdecznie gratuluję moim uczniom  znajomości ortografii i sukcesów konkursowych.

Sylwia Strycharska