Na przełomie listopada i grudnia nasza szkoła była gospodarzem eliminacji gminnych w koszykówce. W dniu 30 listopada rywalizowali chłopcy w Igrzyskach Dzieci (rocznik 2006 i młodsi) oraz ich starsi koledzy w Igrzyskach Młodzieży (rocznik 2003 i młodsi). Zawody dla obu grup dziewcząt odbyły się 3 grudnia 2018 r. W obu turniejach wystartowały po cztery drużyny w dwóch kategoriach wiekowych, które rywalizowały systemem pucharowym, a stawką był tytuł mistrza gminy i awans do półfinału powiatu.

Najlepiej z postawionego przed nimi zadania wywiązali się starsi chłopcy z naszego Zespołu Szkół. W pierwszym meczu 25:8 pokonali SP Hecznarowice. W meczu finałowym też okazali swoją wyższość wygrywając z Dankowicami 14:11. Warto podkreślić, że wywalczyli mistrzowski tytuł po raz czwarty z rzędu! Już teraz życzymy im powodzenia w półfinale powiatu. Brawo chłopaki!

Młodsi chłopcy w Igrzyskach Dzieci przegrali pierwszy mecz z drużyną SP Pisarzowice (7:10) i musieli zadowolić się trzecią lokatą po wysokiej wygranej z Hecznarowicami- aż 14:0. W drugim meczu zagrali zdecydowanie lepiej, ale system pucharowy nie wybacza błędów… Pierwsza porażka przekreśla walkę w finale o zwycięstwo. Szkoda, bo mistrzowska drużyna z Pisarzowic była zdecydowanie w ich zasięgu.

Bardzo podobnie potoczyły się losy turnieju dla naszych młodszych dziewcząt. Wysoko przegrały one  swój pierwszy mecz z SP Dankowice- 1:14 i też pozostała gra o honor i trzeci lokatę. W tym meczu już po opadnięciu pierwszych emocji wygrana 17:6 dała brązowy medal.

Duże nadzieje wiązaliśmy z turniejem w Igrzyskach Młodzieży dziewcząt z rocznika 2003 i młodszych. Pierwszy mecz wyglądał wręcz treningowo. Wynik 37:6 z Hecznarowicami nie wymaga komentarza. Jako drugie do finału awansowały Dankowice, które skromnie, 10:8 ograły SP Pisarzowice. Finał na nasze nieszczęście ułożył się bardzo niepomyślnie, po kilku minutach gry rywalki z SP Dankowice prowadziły 6:0. Narzuciły dodatkowo swoje warunki grając bardzo zdecydowanie i twardo, ale w ramach przepisów. Nasza drużyna niestety nie udźwignęła presji i przegrała 13:22. Tytuł mistrzowski, który dziewczyny wywalczyły wcześnie 4 razy z rzędu, w tym roku nie dla nas! Wielka szkoda, ale w sporcie zwłaszcza z porażki trzeba czerpać naukę.

Wyniki :

Igrzysk Dzieci– dziewczęta

1m- SP Pisarzowice

2m- SP Dankowice

3m- ZS Wilamowice 

4m- SP Hecznarowice

 

Igrzyska Dzieci– chłopcy

1m- SP Pisarzowice

2m- SP Dankowice

3m- ZS Wilamowice

4m- SP Hecznarowice

 

Igrzyska Młodzieży– dziewczęta

1m- SP Dankowice

2m- ZS Wilamowice

3m- SP Pisarzowice

4m- SP Hecznarowice

 

Igrzyska Młodzieży– chłopcy

1m- ZS Wilamowice

2m- SP Dankowice

3m- SP Pisarzowice

4m- SP Hecznarowice

Gratulujemy sportowych sukcesów i dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za godne reprezentowanie naszych szkolnych barw!

Szymon Szymański- opiekun grupy starszej

Tomasz Tomasiewicz- opiekun grupy młodszej

cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof