Nasza szkoła gościła w miniony piątek, 7 grudnia 2018 roku uczniów czwartych klas z gminy Wilamowice. Reprezentacje wszystkich szkół zameldowały się na odbywających się corocznie „Mikołajkach na sportowo”. Impreza ma już ponad 20-sto letnią tradycję. Jest to turniej sprawnościowy, który oprócz dobrej zabawy i emocji ma wdrażać najmłodszych uczniów do sportowej rywalizacji.

„Mikołajki” poprzedzają eliminacje szkolne, które są równie emocjonujące jak same zawody gminne, bo tylko kilkanaście osób może reprezentować szkołę. Tą drogą zdrowego, sportowego współzawodnictwa wybraliśmy grupę 12 uczniów, reprezentantów naszego Zespołu Szkół.

Punktualnie o godzinie 10- tej Pani Dyrektor Mariola Dylewska- Mitoraj otworzyła imprezę, życząc wszystkim jej uczestnikom wspaniałej zabawy. Przy dopingu kibiców oraz samych zawodników, którzy zagrzewali do walki swoich kolegów odbyło się szereg różnorodnych konkurencji sprawnościowych. Wymagały one od startujących zarówno szybkości, zwinności ale również precyzji przy wykonywaniu rzutów, skoczności w skokach łączonych czy siły w przeciąganiu liny. Słowem, każdy miał okazję wykazać się wysokim poziomem swojej sprawności, jak również umiejętnościami współdziałania i współzawodnictwa.

Mimo iż zawody są niewątpliwie formą zabawy, punktowanie poszczególnych konkurencji, rywalizacja o jak najlepsze miejsce wywołują zawsze wielki emocje! Ponadto uczestnicy zakładają pierwszy raz stroje sportowe w barwach swojej szkoły. Podobnie było również tym razem. Nasza drużyna walczyła o najwyższą lokatę ze szkołą z Pisarzowic, która prowadziła jeszcze przed ostatnią konkurencją. Ostatecznie o zwycięstwie przesądziła konkurencja wieńcząca zmagania, którą było przeciągnie liny. Radość po ogłoszeniu wyników była ogromna! Każda szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom a wszyscy uczestnicy- medale, dla większości pewnie pierwsze w życiu! Uśmiechy nagradzanych były bezcenne… Dziękujemy z tego miejsca Radzie Rodziców za ufundowanie medali oraz Pani Dyrektor za wsparcie naszych wysiłków w zorganizowaniu całej imprezy. Młodych sportowców z klas czwartych przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego, Panowie Sebastian Wutke, Tomasz Tomasiewicz i Szymon Szymański.

Jak co roku dyplomy i medale wręczała Pani Dyrektor. Poniższa galeria nie oddaje z pewnością  wszystkich, wielkich emocji, które towarzyszyły zawodom. Kto był ten ich doświadczył, kto nie miał okazji- niech żałuje. Wilamowice górą!

Wyniki:

1m- ZS w  Wilamowicach- 44 punkty

2m- SP Pisarzowice- 41 punktów

3m- SP Dankowice- 32 punkty

4m- SP Stara Wieś- 30 punktów

5m- SP Hecznarowice- 23 punkty

 

 

Szymon Szymański

cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof