Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Mało kto wierzy w moc wróżb, które współcześnie przybrały formę dodatku do tanecznych zabaw. Są jednak tacy, dla których andrzejkowe wróżby to przede wszystkim tradycja. Zabawy i wróżby andrzejkowe odbywają się niemal w całej Europie. Jedna z legend głosi, że zapoczątkowały je praktyki stosowane w starożytnej Grecji. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.
Andrzejkowa zabawa co roku cieszy się w naszej szkole dużą popularnością zarówno wśród tych najmłodszych jak i tych nieco starszych. Uczniowie klas
I-III bawili się w MGOK-u w dniu 28 listopada 2018 r.
Wychowawczynie przygotowały  tradycyjne wróżby, które jak zwykle okazały się strzałem w dziesiątkę!  Wszyscy wspaniale się bawili w rytmach muzyki odtwarzanej przez dyskdżokeja i w czasie prowadzonych przez niego zabaw.  Humory dopisywały, bo  przepowiedziana „na wesoło” przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie zabawy i słodki poczęstunek.

Wychowawcy klas I-III