Dnia 13 grudnia 2018 r. uczniowie z klas I – III obejrzeli wesołą bajkę,  która
w przystępny dla dzieci sposób przedstawiała  zagadania promujące przyjaźń
i czytelnictwo oraz problemy degradacji środowiska naturalnego. Przyjaźń to możliwość liczenia na kogoś bez względu na okoliczności. Przyjaźń powinna być bezinteresowna, prawdziwa, serdeczna, szczera, wzajemna
i odpowiedzialna. I takie właśnie wartości aktorzy  przekazali najmłodszym podczas swojego występu. Opowieść „O krzykliwym Skrzaciku i Magicznej Księdze” porusza także ważną kwestię rozbudzenia u dzieci zamiłowania do czytania książek. Wiadomo przecież, że książki potrzebne są każdemu, a najbardziej dzieciom, które uwielbiają bajki. W przedstawieniu poruszony został jednocześnie wątek konieczności podejmowania działań proekologicznych (segregacja śmieci) i problem degradacji środowiska naturalnego.Uczniowie aktywnie  uczestniczyli  w przedstawieniu dzięki prowadzonemu dialogowi miedzy aktorami a dziećmi.

Dziękujemy Paniom z Gminnej Biblioteki w Wilamowicach za zorganizowanie spotkania dzieci ze sztuką.

                                                                                            M. Bloch