Spotkania z teatrem – „Mały Książę” w BCK

W grudniu uczniowie klas ósmych uczestniczyli w przedstawieniu pt „Mały Książę”, które przygotowała Bielska Agencja Artystyczna.

To pełna niezwykłości  opowieść o podróży małego, zagubionego chłopca przez wielką
oraz nieodgadnioną krainę dorosłych. Podczas tej wędrówki mały bohater poznaje całą gamę postaci, dzięki którym zrozumie czym jest miłość, przyjaźń i życie.

Uwagę uczniów w trakcie spektaklu  przykuwała bajkowa scenografia wzbogacona wizualizacjami oraz nietuzinkowe kostiumy.  Dopełnieniem była przepiękna oprawa muzyczna przenosząca  na magiczną planetę Małego Księcia. Aktorzy doskonale wcielili się w odgrywane role , a taniec, szczudła, dymy czy gongi dodatkowo uatrakcyjniały spektakl .

„Mały Książę” Antoine de Saint Exupéry’ego to jedna z najważniejszych pozycji w literaturze światowej, przeznaczona dla dzieci i młodzieży. Wersja teatralna – pełna poezji i mądrych refleksji- przypomniała młodym ludziom o ponadczasowych wartościach dotyczących relacji z drugim człowiekiem.

Sylwia Strycharska