Nasza szkoła była w dniu 5 lutego 2019 r. gospodarzem półfinału koszykówki dziewcząt i chłopców, rozgrywanego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, czyli rozgrywek sportowych dla uczniów z roczników 2003, 2004 i 2005. W każdej z gier zespołowych odbywają się eliminacje gminne, następnie półfinały w trzech grupach oraz finał powiatu, w którym startują zwycięzcy poszczególnych półfinałów.

Gminę Wilamowice reprezentowały dziewczęta z SP Dankowice i drużyna chłopców z naszego Zespołu Szkół. Ponadto w turnieju wystartowały dziewczęta z ZSP w Kaniowie i SP 2 w Szczyrku oraz chłopcy z ZSP w Bestwince i SP w Buczkowicach.

W obu kategoriach rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja chłopców naszej szkoły pokonała w pierwszym meczu ZSP z Bestwinki (13:4). Mecz został pewnie rozstrzygnięty na korzyść Wilamowic, jednak gra pozostawiała sporo do życzenia. Po meczu dziewcząt pomiędzy ZSP w Kaniowie a SP z Dankowic (wygrana Dankowic 6:2) przyszła kolej na decydujące stracie gospodarzy z chłopakami reprezentującymi Buczkowice. „Przetarcie” w meczu otwierającym zawody  przyniosło spodziewany efekt w postaci zdecydowanie lepszej gry. Chłopcy zdominowali rywali w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Przewaga punktowa rosła z minuty na minutę co dodawało pewności w grze całej drużynie. Ostatecznie zwyciężyliśmy 26:6 i pewnie osiągnęliśmy awans do kolejnego etapu- finału powiatu. Mecz decydujący o drugim miejscu wygrały Buczkowice, pokonując Bestwinkę 17:7.

W turnieju dziewcząt najlepsze okazały się szczyrkowianki, wygrywając z Dankowicami 17:8 oraz z Kaniowem 24:6 i również one awansowały do  finału powiatu. Miejsce drugie przypadło w udziale Dankowicom, trzecie zaś drużynie z Kaniowa.

Gratuluję chłopakom dobrej postawy w zawodach, jak również tego, że kolejny raz godnie reprezentowali szkołę oraz gminę Wilamowice. Awans do kolejnego etapu już jest sporym sukcesem, ale nadal jesteśmy w grze! Za kilka tygodni powalczymy o kolejne trofea w zawodach powiatowych.

 

Szymon Szymański

bty
bty
bdr
bty
bty
bty
bty
bty
bty
bty
bdr
bty