Zwycięstwem w zawodach gminnych w piłce ręcznej drużyna chłopaków podtrzymała serię udanych występów. W turnieju rozgrywanym w Pisarzowicach w dniu 8 lutego 2019 r. w pokonanym polu reprezentacja naszej szkoły zostawiła drużyny z Pisarzowic, Dankowic i Starej Wsi.

Niewiele do pełnego sukcesu zabrakło też dziewczętom. Po rozgromieniu drużyny SP z Hecznarowic- 17:1- w meczu finałowym niestety uległy raptem jedną bramką gospodyniom z Pisarzowic, przegrywając 6:5. Niewykorzystane szanse- między innymi dwa rzuty karne, proste straty i nieskuteczność zadecydowały, że tytuł mistrzyń naszej gminy został w Pisarzowicach. Szkoda, bo w tak wyrównanym meczu rozstrzygnięcie mogło być z goła inne.

Na „otarcie łez” chłopcy wygrali swój mecz finałowy! W półfinale, równie gładko jak dziewczęta pokonali drużynę ze Starej Wsi wynikiem 18:2. Drugi półfinał wygrały Pisarzowice 12:5. Mecz decydujący o tytule najlepszej drużyny w piłce ręcznej w gminie Wilamowice tylko początkowo był nerwowy i nie pod nasze dyktando. Być może miał na to wpływ fakt, że od rozegrania pierwszego spotkania chłopcy z trybun oglądali zmagania koleżanek i kolegów i po prostu wypadli z rytmu, być może odrobinę sparaliżowała ich stawka meczu. Niemniej jednak od początku prowadziliśmy. Cała drużyna wyśmienicie broniła- szczególne brawa należą się bramkarzowi Sebastianowi- i rywale dosłownie i w przenośni trafiali na ścianę. Byliśmy skuteczni, konsekwentni w poczynaniach na boisku i nasza przewaga z każdą minutą rosła. Dość powiedzieć, że w drugiej część finałowego starcia, w ciągu 10 minut nie straciliśmy żadnej bramki. Ostatecznie wygraliśmy różnicą 10 goli- 13:3, rzucając ostatniego niemal równo z końcowym gwizdkiem sędziego. Z kronikarskiego obowiązku wspomnę, że tytuł mistrzowski do Wilamowic trafił czwarty raz z rzędu!

Podsumowując, gratuluję wszystkim naszym sportowcom udanego występu. Jak zwykle godnie reprezentowaliście szkołę. Dla dziewcząt rywalizacja w grach zespołowych już się zakończyła, chłopakom będziemy jeszcze kibicować w kolejnych etapach. Wielki brawa i gratulacje w imieniu całej szkolnej społeczności raz jeszcze!

 

Szymon Szymański

bdr
bty
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
dav
cof