„To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie.
Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia”.
(Rudolph Giuliani)

W dniach  6 i 7 lutego 2019 r. odbyła się w naszej szkole  uroczystość
z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowały klasy drugie wraz
z wychowawczyniami.  Uczniowie zaprezentowali swoim ukochanym babciom
i dziadkom baśń pt. „Królowa Śniegu”. Wnukowie recytowali też   wzruszające wiersze i śpiewali piosenki związane tematycznie z tym świętem.
Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a zaproszeni goście brawami nagradzali swoje wnuczęta. Zimowa scenografia,  dekoracja sali, rekwizyty,   muzyka i piękne  kostiumy pozwoliły wszystkim poczuć się jak w prawdziwym teatrze.
Na zakończenie dzieci obdarowały babcie i dziadków upominkami.
Po części artystycznej wszyscy  udali się do szkolnej stołówki na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Atmosfera tej uroczystości była bardzo miła i serdeczna, a podziękowaniom ze strony gości nie było końca.
Dziękujemy babciom i dziadkom naszych wychowanków za tak liczne przybycie, docenienie wkładu pracy wszystkich zaangażowanych w przygotowanie uroczystości  ,  a mamom naszych uczniów dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku.

M. Bloch, B. Biesik.