Na stoku Siglany w Wiśle, w dniu 1 marca 2019 roku odbyły się gminne zawody narciarskie. Już po raz piąty uczennice i uczniowie ze szkół naszej gminy rywalizowali w slalomie gigancie. Mimo wiosennej aury w imprezie wzięła udział rekordowa ilość 92 uczestników! Tak wysoka frekwencja niezmiernie cieszy i świadczy o popularności  imprezy wśród dzieci i młodzieży oraz uzasadnia konieczność jej kontynuacji w kolejnych latach. Zawody oprócz aspektu sportowego są również promocją narciarstwa jako jednej z odmian aktywności fizycznej i ciekawego sposobu na spędzanie wolnego czasu. Ponadto wspólny wyjazd świetnie integruje uczniów z naszych szkół.

Honorowy patronat nad imprezą ma Burmistrz, Pan Marian Trela. Tegoroczna, piąta już edycja, była małym jubileuszem. Organizatorem zawodów była Pani Bożena Sobocińska, Kierownik Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli w naszej gminie oraz Szkolny Związek Sportowy w Wilamowicach. Pan Burmistrz ufundował puchary dla zwycięzców poszczególnych kategorii, medale oraz pamiątkowe dyplomy. W organizację włączyli się również nauczyciele wychowania fizycznego za co bardzo im dziękuję.

Gospodarz ośrodka Siglany bardzo dobrze przygotował stok, a ustawieniem slalomu i pomiarem czasu zajęła się Szkoła Narciarska „Nartus” z Istebnej. Zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach.

A oto wyniki:

Kategoria I– dziewczynki i chłopcy z klas I- III Szkoła Podstawowa

I miejsce- Jerzy Jauernig- Zespół Szkół Wilamowice

Kategoria II– dziewczynki z klas IV- VI Szkoła Podstawowa

I miejsce- Alicja Chylak– Szkoła Podstawowa Hecznarowice

Kategoria III– chłopcy z klas IV- VI Szkoła Podstawowa

I miejsce- Filip Szymański– Zespół Szkół w Wilamowicach

Kategoria IV– dziewczęta z klas VII, VIII SP i III Gimnazjum

I miejsce- Karolina Tatoń– Szkoła Podstawowa Pisarzowice

Kategoria V– chłopcy z klas VII, VIII SP i III Gimnazjum

I miejsce- Kacper Białas– Szkoła Podstawowa Pisarzowice

Gratulujemy tegorocznym mistrzom naszej gminy! Trzeba jednak podkreślić, że wygrał każdy, kto założył narty czy snowboard i stanął na starcie. Zawody zakończyło rozdanie pucharów i medali oraz wspólne zdjęcie. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. W załączeniu wyniki i fotorelacja.

 

 

Szymon Szymański

Koordynator Sportu Szkolnego Gminy Wilamowice

WYNIKI- V Zawody w Narciarstwie o Puchar Burmistrza

dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
cof
cof
dav
cof
cof

 

cof
dav