W styczniu i w marcu 2019 r. dzieci z  klas drugich  spotkały się z miejscowym twórcą ludowym – panem Andrzejem  Maciejczykiem. Gość opowiedział  o swojej twórczości  oraz o tym jak zaczęła się jego przygoda z rzeźbiarstwem. Dzieci dowiedziały się jakie drewno najlepiej nadaje się do rzeźbienia, poznały poszczególne etapy powstawania rzeźby oraz różnorodne narzędzia. Na koniec miały możliwość obserwowania rzeźbiarza podczas pracy.   Dzieci oglądały na „żywo” jak z kawałka drewna powstawała rzeźba i same próbowały odgadnąć co to będzie. Dzięki temu spotkaniu mogły poznać nowy zawód oraz dowiedzieć się jak powstaje rzeźba od podstaw. Dzieła Pana Andrzeja można podziwiać w kościołach i bazylikach Krakowie,  Rychwałdzie, Palczowicach, Kończycach Górnych, w Kaczycach, Sosnowcu, a także na naszym szkolnym korytarzu.

Bardzo dziękujemy panu Andrzejowi za poświęcony czas i możliwość poznania tajemnic warsztatu rzeźbiarza.

M. Bloch, B. Biesik.