Drużyna naszych chłopaków- mistrzów w eliminacjach na szczeblu gminnym- wystartowała w półfinale powiatu w piłce ręcznej w ramach rywalizacji sportowej klas VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum, określanej Igrzyskami Młodzieży. Zawody odbyły się 7 marca b.r. w Jasienicy, a w roli naszych rywali wystartowali gospodarze i SP 8, mistrz Czechowic- Dziedzic.

W wyniku losowania nasza drużyna otwierała turniej, grając pierwszy mecz z reprezentantami Czechowic. Pierwsze starcie cały czas toczyło się pomyślnie dla nas. Prowadziliśmy przewagą 2-3 bramek, rywale gonili, ale cały czas to my byliśmy stroną przeważającą. W końcówce, od stanu 10-8 dla naszych chłopaków „coś się zacięło”. Nasi przeciwnicy zdołali rzucić 3 gole, my żadnego i jedno jedyne prowadzenie dało im zwycięstwo 11-10. Drugi mecz to bezapelacyjne i wysokie zwycięstwo z Jasienicą – wynik 14:0 nie wymaga komentarza! W tym momencie mieliśmy wciąż jeszcze szanse na końcowy sukces, pod warunkiem wygrania trzeciego meczu przez drużynę gospodarzy. Tak jednak się nie stało. Na ironię- Czechowice, znów jedną bramką, 8:7, pokonały Jasienicę .

Pozostał olbrzymi niedosyt, ale czasu niestety cofnąć się nie da. Taki jest sport, że ktoś musi przegrać różnicą jednej bramki, żeby ktoś inny mógł cieszyć się sukcesem. Niemniej jednak, zwłaszcza dobrą grą w drugim meczu, nasza drużyna pokazała swoją wartość. Wszystkim zawodnikom dziękuję za reprezentowanie naszej szkoły!

Szymon Szymański

dav
dav
dav
dav
dav