22 marca odbyły się finałowe zawody w koszykówce chłopców na szczeblu powiatu bielskiego. Stawką był tytuł mistrzowski i awans do kolejnego etapu rozgrywek. Nasza szkoła przystąpiła do rywalizacji z gospodarzami, SP 8 z Czechowic- Dziedzic oraz SP z Bystrej.

Chłopcy ambitnie walczyli, niestety musieli w obu potyczkach uznać wyższość rywali. Ambicją i zaangażowaniem nie byli w stanie przeciwstawić się wyższemu poziomowi sportowemu przeciwników. Na tym etapie niemal wszystkie szkoły posiadają klasy sportowe lub też drużyny biorą udział w rozgrywkach ligowych. Tak było również w tym przypadku. Przegrana z Bystrą w pierwszym meczu oraz Czechowicami w drugim dała nam trzecie miejsce. Szkoły z Czechowic i Bystrej miały więc między sobą rozstrzygnąć o losach tytułu mistrzowskiego w bezpośrednim starciu. Mistrzem powiatu bielskiego w roku szkolnym 2018/2019 został szkoła z Bystrej. Gratulacje!

Wywalczenie brązowego medalu w finale powiatowym to bardzo dobre osiągnięcie, którego gratuluję wszystkim reprezentantom naszej szkoły! Gra fair play, sportowa postawa z poszanowaniem rywali również zasługuje na pochwałę. W rywalizacji międzyszkolnej w Igrzyskach Młodzieży bierze udział 48 szkół. Trzecie miejsce w takiej stawce z całą pewnością nie przynosi wstydu.

Wszystkim chłopakom gratuluję kolejnego osiągnięcia! Jak zwykle dobrze reprezentowali nie tylko szkołę ale i gminę Wilamowice. Poniżej galeria zdjęć z zawodów.

Szymon Szymański

cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof