W czwartek  22 marca 2019 roku,  w związku z omawianą tematyką
„O właściwym odżywianiu”, gościliśmy w naszej szkole specjalistkę
w dziedzinie żywienia, panią dietetyk. W zajęciach wzięli  udział uczniowie
z klas drugich.

Głównym tematem spotkania  było prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dieta dostosowana dla dzieci w wieku szkolnym.
Pani dietetyk zaprezentowała piramidę żywienia i zwróciła szczególną uwagę
na  łączenie zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu. Prowadząca omówiła niektóre  błędy w naszej diecie, które prowadzą do nadwagi i  chorób. Pani dietetyk  w przystępny sposób zapoznała uczniów ze sposobem zamiany  produktów niekorzystnych dla naszego zdrowia i samopoczucia  na niskokaloryczne,   zdrowe zamienniki. Uczniowie dowiedzieli się też  jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać w ciągu dnia.
|Zajęcia przeprowadzone były w formie wykładu urozmaiconego  prezentacją multimedialną.

B. Bloch, B. Biesik