Dzisiaj na lekcji języka polskiego wykonaliśmy kartki  dla  Frania Irzyka – kilkuletniego chłopca z pobliskiego Skidzinia, u którego w 2018 zdiagnozowano rozlanego glejaka – guza pnia mózgu IV stopnia. Obecnie Franio jest leczony w odległym Meksyku i walka o jego zdrowie oraz życie trwa.

Za kilka dni Franek będzie obchodzić swoje 7 urodziny, jego rodzice zaproponowali by wysłać do chłopaka kartki, które umilą mu ten wyjątkowy dzień.

Obie klasy szóste chętnie wzięły udział w akcji. Uczniowie z wielkim zapałem przygotowywali kolorowe kartki, rysunki, krótkie listy, które zawierały również słowa otuchy. Wszystkie prace zostały spakowane do dużych kopert i przekazane adresatowi. Akcja była dla nas wszystkich lekcją dobroci, wrażliwości, pokory wobec życia i tolerancji dla innych.

Bardzo dziękuję moim uczniom za zaangażowanie.

Sylwia Strycharska