17 marca jest Dniem Świętego Patryka – patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto zarówno narodowe jak i religijne. W tym roku Zespół Szkół w Wilamowicach dołączył do obchodów tego święta, mając na celu pokazanie uczniom kultury i tradycji innych narodów. W związku z tym, że najważniejszą tradycją obchodów dnia Św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym w szkole, tego dnia, dominowały te barwy szczególnie wśród uczniów klas siódmych.
Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.
Na lekcji języka angielskiego uczniowie klas siódmych obejrzeli prezentację o św. Patryku oraz przygotowane przez uczniów klas ósmych prezentacje o Irlandii.
Następnie przeprowadzono zabawne konkursy,  między innymi podawanie sobie bez użycia dłoni zielonych baloników,  przesuwanie nosem po ławce brukselek na czas itp. oraz quiz wiedzy o św Patryku i Irlandii. Każdy uczeń otrzymał zieloną koniczynkę – symbol Irlandii. Na zakończenie uczniowie otrzymali również czekoladowe, złote monety, kojarzące się z tym świętem.