Dnia 8 maja 2019r. w naszej szkole odbył się koncert „Kocham Cię Polsko” w wykonaniu grupy „Metrum- Forte” z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja.

W czasie spotkania uczniowie  recytowali wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały” i wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Odpowiadali także na pytania prowadzących dotyczące polskich symboli narodowych, sławnych Polaków i ciekawych miejsc. Następnie  dzieci utworzyły  pociąg i w rytmie walca zwiedzały największe miasta Polski. Wśród piosenek patriotycznych nie zabrakło również  piosenki żołnierskiej „Przybyli ułani pod okienko”, Dzieci wspólnie z muzykami zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.  Słuchały też innych utworów o Polsce w wykonaniu  artystów.

Była to wspaniała  lekcja patriotyzmu.

                                                                                      Wychowawcy kl.1-3