10 maja na stadionie w Hecznarowicach oraz na obiekcie LKS w Wilamowicach odbyły się gminne drużynowe zawody w lekkiej atletyce. Startowali w nich uczniowie i uczennice klas VII, VIII oraz klasy III Gimnazjum. Mistrz gminy w kategorii dziewcząt i chłopców awansował do kolejnego etapu, jakim są mistrzostwa powiatu.

Biegi długie i średnie oraz rzut oszczepem rozegrane zostały w Hecznarowicach, konkurencje sprintów oraz pchnięcie kulą i skok w dal na stadionie w Wilamowicach. W zawodach wystartowały drużyny dziewcząt z Pisarzowic, Hecznarowic i Wilamowic oraz chłopcy z tychże szkół, jak również reprezentacja Starej Wsi.

Miło mi poinformować, że tytuł najlepszej żeńskiej drużyny w naszej gminie wywalczyły uczennice z SP w Wilamowicach. Gratulujemy i zarazem życzymy dobrego występu w etapie powiatowym w Zabrzegu już 15 maja!

Szymon Szymański

Tomasz Tomasiewicz

bty
bty