W dniu 13 maja 2019 roku w Auli Towarzystwa Mikołaja Reja w Bielsku-Białej miało miejsce uroczyste podsumowanie i wręczenie dyplomów i nagród Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”. Zebranych laureatów wraz z opiekunami powitał organizator, a zarazem dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Świnnej p. Mieczysław Krzak. Gratulując sukcesu podkreślił ogromny wymiar konkursu, który rozprzestrzenił się niemalże w całej Polsce oraz pośród sąsiadujących państw: Czech, Słowacji i Ukrainy. Wszystkich uczestników biorących udział w konkursie było około siedmiu tysięcy. Tym większe uznanie dla naszych podopiecznych, że uzyskali tak wysokie lokaty.  Widocznie techniki i szeroki wachlarz tematu przypadły do gustu jurorom.

Celem konkursu „Mieszkam w Beskidach” jest rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci, młodzieży szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej. Ideą przedsięwzięcia  jest również zwrócenie uwagi jego uczestnikom na otaczające nas piękno krajobrazu beskidzkiego i przemiany jakie w nim zachodzą. Mała Beskidzka Ojczyzna, jej życie codzienne, obraz teraźniejszy i miniony to główna inspiracja jaką organizatorzy proponują uczestnikom konkursu w tworzeniu ich prac.

Laureaci w kategorii klas I-III:

I miejsce – Wiktor Danek klasa I

II miejsce – Julia Stawowczyk klasa II

Wyróżnienia:
Lena Balcarek, Sebastian Niklas z klasy I

Julia Pająk klasa II

Gabriela Kotlarczyk klasa II

Laureaci w kategorii klas starszych:

I miejsce – Lena Ławeczka klasa IV a

II miejsce – Natalia Nowak klasa IV a,

I miejsce – Karol Cieślak klasa IV c

III miejsce – Patrycja Dudys VI b

II miejsce – Aleksandra Nikiel klasa VI b

I miejsce – Nikola Żmudka  klasa VII b

I miejsce – Maryla Płaza klasa VII b

Wyróżnienia:

Milena Markiel, Dżesika Dudziak klasa IV c

Marcel Bożek klasa III b gimnazjum

Uczniów do konkursu przygotowały panie: A. Dusik, M. Bloch, I. Kasperek, B. Biesik, A. Kajta-Bożek.