„Mieszkam w Beskidach a one mieszkają w moim sercu” – tak zatytułowała swoje konkursowe opowiadanie Aniela Budzińska uczennica Gimnazjum w Wilamowicach, która w tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Plastycznym MIESZKAM W BESKIDACH w kategorii praca literacka zajęła II miejsce. Znaleźć się na liście laureatów i zająć tak wysoką lokatę to ogromne wyróżnienie, zważywszy na fakt, że MIESZKAM W BESKIDACH to konkurs, w którym liczbę uczestników podaje się w tysiącach a zasięgiem terytorialnym obejmuje Polskę, Czechy, Słowację i Ukrainę.

Aniela po raz drugi wzięła udział w konkursowych zmaganiach. W XXV edycji, tj. ubiegłorocznej zajęła III miejsce. Ponadto otrzymała wyróżnienie w organizowanym w Poznaniu ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim AUTOPORTRET w 2018 r. Konkurs ten odbywał się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Cieszy fakt, że literackie umiejętności i pasje uczennicy III klasy gimnazjum zostały tak wysoko ocenione. Jej osiągnięcia przynoszą zaszczyt naszej szkolnej społeczności.

Irena Grzybowska