6 maja 2019 przedstawiciele klas ósmych wzięli udział w  XV edycji Gminnego Konkursu „Europa-nasz wspólny dom” organizowanego przez Zespół Szkół w Hecznarowicach. Ze względu na dużą ilość chętnych finał tego konkursu był poprzedzony eliminacjami szkolnymi, w których zostało wyłonionych 7 przedstawicieli, reprezentujących naszą szkołę w tym konkursie. Konkurs składał się z kilku części : trzech uczniów przystąpiło do konkursu literackiego  pisząc wypracowanie, na jeden z wybranych przez siebie tematów, pozostali  brali udział w konkursie plastycznym i zajmowali się tworzeniem plakatu. Po przerwie drużyny odpowiadały na pytania ustne z zakresu geografii, historii (między innymi wiadomości dotyczące Unii Europejskiej, prezydencji rumuńskiej w Radzie EU), kultury, sztuki, języka angielskiego. Każda drużyna otrzymała również do rozwiązania krótkie zadania matematyczne.

Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w dniu 08.05 podczas Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice. Puchar za zwycięstwo w konkursie otrzymała Szkoła Podstawowa w Hecznarowicach, drugie miejsce zajęła nasza szkoła, trzecie-Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach. Serdecznie gratulujemy !!!!!