W dniu 25.05.2019r. w Sosnowcu odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Oyama Polskiej Federacji Karate w Kata i Kobudo. W zawodach wzięło udział 216 najlepszych zawodników z 33 ośrodków Oyama Karate z całej Polski. Wśród nich był uczeń naszej szkoły, uczęszczający do  klasy IV a – Krzysztof Taratuta. Zajął bardzo wysokie , czwarte miejsce. Jest to najbardziej nielubiana przez sportowców lokata- niby wysoka pozycja, ale medalu brak… Z relacji rodziców Krzysia wiem, że naprawdę niewiele zabrakło nie tylko do medalu ale nawet tytułu mistrza kraju! Niemniej jednak czwarta lokata na zawodach o ogólnopolskim zasięgu jest bardzo dobrym wynikiem którego gratuluję naszemu młodemu adeptowi karate. Jako że jest uczniem dopiero czwartej klasy, być może nie raz da całej społeczności szkoły powody do zadowolenia. Brawo Krzysiu!

 

Szymon Szymański