W mijającym roku szkolnym kolejny raz odbyła się cykliczna impreza gminna promująca kolarstwo przełajowe, a mianowicie cross rowerowy. Zawody rozegrano 21 maja w Wilamowicach. Crossowi patronuje Burmistrz naszej gminy, Pan Marian Trela. Organizatorem jest TKKF „Żywioł” z Wilamowic, Szkolny Związek Sportowy oraz Gminny Ośrodek Kultury. Fundatorem nagród nagród był więc Pan Burmistrz, TKKF oraz GOK. Głównym organizatorem jak co roku jest  radny naszej gminy, Pan Marian Rozner wraz z trenerem kolarstwa Panem Piotrem Karkoszką. Od ubiegłego roku zawody uzupełniają konkurencje lekkoatletyczne- biegi sprinterski, rzut piłeczką, pchnięcie kulą oraz skok w dal. Dodatkowo odbywa się konkurs strzelania z broni pneumatycznej. Kilku uczniów naszej szkoły wywalczyło miejsce na podium w poszczególnych konkurencjach. Wszyscy zawodnicy po zakończeniu rywalizacji otrzymali pieczone kiełbaski, napoje i słodycze. Najlepsi dodatkowo nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy.

Cross:

I miejsce- Artur Góra- chłopcy klasy V

I miejsce- Ada Fejdych- dziewczyny klasy VIII

II miejsce- Piotr Krywult- chłopcy klasy VI

Lekka atletyka:

II miejsce- Martyna Gara- bieg na 100 m

II miejsce- Tomasz Sznajder- pchnięcie kulą

III miejsce- Józef Cis- bieg na 60 m

Strzelanie:

I miejsce- Martyna Gara- strzelanie w kategorii dziewcząt

I miejsce- Paweł Merta- strzelanie w

 

Szymon Szymański

sdr
sdr
sdr
sdr
sdr
sdr
sdr
sdr
sdr