Dnia 30 maja 2019 r. uczniowie klas drugich i klasy trzeciej wyjechali
na wycieczkę do Parku Rozrywki i Edukacji w Ochabach. Uczestnicy wyjazdu odbyli spacer wśród zabytków architektury prezentowanych w formie miniatur
z najodleglejszych zakątków świata – kamiennych posągów Moai, Opery
w Sidney, Świątyni Lotosu, Petry, Armii Terakotowa, Sfinksu czy Piramidy. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Parku Dinozaurów z najciekawszymi przedstawicielami tego gatunku, a przeważająca część z nich jest ruchoma
i wydaje naturalne odgłosy. Największą atrakcją Dream Park Ochaby jest Oceanarium Prehistoryczne, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Na siedmiu ekranach prezentowane były krótkie sceny z życia gadów. Każda ze sfer zaaranżowana jest tak, że oglądający czuli się jak w zatopionej jaskini, z której podgląda się życie oceanu. Ponadto wraz
z przewodnikiem dzieci zwiedzały Dom do Góry Nogami, wystawę dzikich kotów i żywych ryb tropikalnych. Wszyscy mieli możliwość udziału
w projekcji filmów w kinie 6D. Uczniowie skorzystali również ze wszystkich atrakcji Dream Parku, a były to: wyspa zabaw, park linowy, kula sferyczna
i euro – bungee. Dobrej zabawy nie popsuła pochmurna pogoda.
Dzień pełen wrażeń minął bardzo szybko, dzieci bawiły się znakomicie. Zmęczeni, ale radośni wróciliśmy w godzinach popołudniowych do Wilamowic.

M. Bloch, B. Biesik, R. Merta