Krzyż przydrożny i kapliczka są nierozerwalnie związane z polskim krajobrazem. Ich obecność dokumentują:  kroniki, monografie, dzieła artystów, malarzy oraz ludzka pamięć. Nasza miejscowość jest wyjątkowym miejscem, by dostrzec je tak licznie w wielu różnych miejscach.

Maj jest szczególnym miesiącem, który ukwieca je, ozdabia wstążkami, kult sakralny tętni życiem. Właśnie takie kapliczki i krzyże warto uwiecznić  w fotografii, malunku czy też formie przestrzennej.

W naszej szkole po raz kolejny  odbył się konkurs plastyczny dla klas I-III oraz IV- VII. Obecna edycja cieszyła się udziałem czterdziestu czterech uczestników. Technika oraz format prac był dowolny. Zatem uczniowie mogli wykazać się swoją kreatywnością, twórczymi pomysłami. Każda praca była niepowtarzalna.
Prace przestrzenne wyeksponowane zostały w naszym sanktuarium, malunki zaś w galerii szkolnej. Wystawa wszystkich prac zorganizowana  będzie w czasie pikniku rodzinnego w dniu 8 czerwca. Pragniemy podziękować rodzicom uczniów klas młodszych za pomoc w wykonaniu. Stworzyliśmy specjalną kategorię Dziecko + Rodzic.

W dniu 5 czerwca podczas apelu szkolnego wicedyrektor Maria Jonkisz wręczyła uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy i upominki.

Oto lista laureatów:

Nagrodę Specjalną otrzymał Grzegorz Merta z klasy I.

Kategoria klasa I-III
Dziecko + Rodzic

I miejsce:  Julia Drabek, Amelia Gołuch
II miejsce: Emilia Mynarska, Hanna Mynarska
III miejsce: Gabriela Wodecka, Michał Gąsiorek

Kategoria Praca samodzielna

I miejsca: Nadia Zejma, Julia Stawowczyk
II miejsca: Antonina Płaza, Szymon Szewczyk
III miejsca: Paulina Merta, Mikołaj Stachura

Wyróżnienia: Lena Klimczak, Julia Pająk, Patryk Kopeć, Paweł Korczyk, Wiktor Wełna, Zofia Figwer, Julia Ławeczka, Paulina Korczyk, Oliwier Broda, Tatiana Markiel, Oliwia Krawczyk, Filip Drzewiecki, Oliwia Klimczyńska, Sabina Tomasiczek, Filip Zięba, Hubert Krywult.

Kategoria klas IV-V
I miejsce -Milena Bożek, Kazimierz Płaza,
II miejsce – Natalia Nowak, Kamila Zemczak
III miejsce – Dawid Januszyk, Dominika Kozieł

Kategoria klas VI-VII
I miejsce – Maryla Płaza
II miejsce – Patrycja Dudys
III miejsce – Nikodem Smolarski

Wyróżnienia: Klaudia Mleczko, Borys Stachura, Lena Ławeczka, Julia Korczyk, Nikola Czekaj.

Uczniów z klasy II przygotowała p. Małgorzata Bloch.
Organizatorzy: s. Teresa Pilch, Mariola Gawlik, Alina Kajta-Bożek