„Uczyć bawiąc”

/Ignacy Krasicki/

 

Dnia 8. 06. 21019 r. odbył się coroczny piknik rodzinny zorganizowany po raz kolejny przez Zespół Szkół w Wilamowicach przy wsparciu rodziców, sponsorów i miejscowych organizacji. Jest to jedna z atrakcyjniejszych imprez środowiskowych poświęconych Rodzinie zapewniająca liczne atrakcje dla wszystkich uczestników.

Piknik rozpoczął się programem artystycznym , na początku którego wystąpił jeden z najmłodszych uczestników i odegrał na skrzypcach hymn państwowy. Następnie pani dyrektor Mariola Dylewska – Mitoraj przywitała zaproszonych gości oraz wszystkich uczestników wspólnej sobotniej zabawy. Publiczność miała okazję podziwiać zdolności wokalne i taneczne młodych artystów. Po programie artystycznym rozpoczęły się liczne atrakcje, takie jak: turniej sportowy, zabawy z Doktorem Clownem, pokazy sztuk walki, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia dla najmłodszych dzieci w sali gimnastycznej, zabawy w ogrodzie przedszkolnym, spotkanie z pszczelarzem. W klasopracowniach odbyły się warsztaty plastyczne, warsztaty artystyczne „Coś z niczego”, warsztaty druku 3D, gry planszowe, turniej matematyczny, prezentacja projektów oraz malowanie twarzy i strzelanie z łuku.

Zainteresowaniem cieszyły się pokazy w wykonaniu strażaków i policjantów. Duże powodzenie miała szkolna loteria fantowa zorganizowana dzięki wsparciu sponsorów oraz bezpłatna loteria fantowa przygotowana przez Eko-Wtór. Komitet Rodzicielski zapewnił poczęstunek w stołówce, sprzedaż posiłków i ciast. Podczas pikniku kursowała „Ciuchcia Beskidzka”, którą przejazd sprawiał dzieciom wiele radości.

Zabawie sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, a przede wszystkim miła rodzinna atmosfera. Piknik rodzinny to impreza integracyjna, która łączy pokolenia, jest okazją do wspólnego świętowania w gronie rodzinnym oraz zacieśniania współpracy między rodzicami i szkołą.

 

 

Nauczyciele Zespołu Szkół w Wilamowicach