Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w klasach drugich.

XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom  organizowany jest pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.

Jak podkreśla Irena Koźmińska, Prezes Fundacji: „Mistrzowie sportu są idolami młodego pokolenia, zatem płynący z ich ust przekaz o potrzebie czytania jest mocnym sygnałem dla młodzieży i zachętą, żeby dbać o swój wszechstronny rozwój, nie tylko fizyczny. W dzisiejszym świecie mistrz sportu powinien być bowiem człowiekiem oczytanym i wykształconym”.

W naszej klasie  Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym wydarzeniem  wpisanym w kalendarz  szkolny.  Z tą myślą nauczyciele codziennie czytali uczniom podczas zajęć. W ramach  tej akcji dnia 6 czerwca  2019  odwiedziły naszych uczniów Panie  z GBP w Wilamowicach – Pani dyrektor Barbara Grabowska  i Pani Ewa Konior.  Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanej  bajki o sportowych zmaganiach Franklina.  Na pamiątkę spotkania Panie podarowały  dzieciom książkę  „Franklin gra w piłkę nożną” oraz słodycze.  Uczniowie opowiedzieli o przygodach bohatera i zilustrowali jego sportowe sukcesy.

Dziękujemy Paniom za propagowanie czytelnictwa i  poświęcony naszym uczniom czas.

Wychowawcy klas drugich.