W poniedziałek 2 września 2019 roku  rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny-2019/20.

Po uroczystej Mszy Świętej, wystąpieniu Pani Dyrektor, wszyscy zebrani mogli uczestniczyć w akademii związanej z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej przygotowanej przez uczniów klas V b, Vc ,VI i ich  wychowawców p. A. Tatoń, E. Danek i A. Kunicką oraz Mariolę Gawlik i A. Kajtę – Bożek. Nasza szkoła jak wiele innych w Polsce, przyłączyła się do projektu „Przerwany marsz”, którego celem była symboliczna kontynuacja nauki, której „dzieci wojny” nie mogły realizować z powodu konfliktu.  Odebrano  im marzenia, cele, rodziny, szczęście. Współczesna młodzież może  dziś spełniać swoje marzenia, ucząc się w wolnym kraju, co zawdzięcza tym, którzy  przeżyli ten okrutny  wojenny czas. Dlatego mottem akademii stały się słowa jednego z harcerzy Szarych Szeregów: „O jedno was proszę, pamiętajcie o nas, gdy odejdziemy na wieczna wartę”. W tym dniu refleksji mogli towarzyszyć nam świadkowie wydarzeń sprzed 80 lat, by usłyszeć szkolny dzwonek, którego wtedy zabrakło. Razem z nami witali nowy rok szkolny  i dzielili się tą radością ze swoimi wnukami. Życzymy wszystkim spokojnego i pełnego sukcesów roku szkolnego.