30 września zainaugurowano rozgrywki w grach zespołowych w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży. Zawody, od których zwykle rozpoczyna się rywalizacja, rozgrywane są tradycyjnie w Wilamowicach na stadionie LKS „Wilamowiczanka”, a na starcie stają piłkarze z poszczególnych szkół naszej gminy. W obydwu kategoriach wystąpiły po cztery zespoły, a zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Na dwóch  boiskach, na niezłej trawiastej nawierzchni, odbywały się mecze zgodnie z losowaniem poprzedzającym zawody. Kapryśna jesienna aura nie był jednak sprzymierzeńcem piłkarzy. Początek zawodów niczego złego nie zapowiadał, jednak z czasem karty rozdawał niezwykle mocny wiatr, którego podmuchy niejednokrotnie utrudniały normalną grę w piłkę.

Młodsi chłopcy wywalczyli dobre drugie miejsce, przegrywając tylko jeden mecz z drużyną SP Pisarzowice. Nie udało się niestety obronić tytułu mistrzowskiego z przed roku. Ich starsi koledzy nawiązali walkę, ale nie pozwoliło to na nic więcej niż czwarte miejsce. Podkreślić trzeba jednak, że w skład drużyny wchodzili sami siódmoklasiści, którzy nie odstawali wyraźnie od swoich rywali z innych szkół.

Młodszym chłopakom gratulujemy srebrnego medalu i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach sportowych. Wszystkim startującym dziękuję za walkę w duchu fair- play i godne reprezentowanie naszej szkoły!

Szymon Szymański, Tomasz Tomasiewicz

bty
bty
bty
bty