Dwie drużyny, reprezentujące naszą szkołę, startowały w rozgrywanych 2 października w Zabrzegu mistrzostwach powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach startował mistrz i wicemistrz z każdej gminy w poszczególnych kategoriach, czyli w każdym z biegów rywalizowało 16 sztafet.

Naszą szkołę reprezentowali chłopcy w Igrzyskach Dzieci (klasy V-VI) oraz dziewczęta w Igrzyskach Młodzieży (klasy VII-VIII). Zawodnicy i zawodniczki biegli po różnorodnej trasie- leśna ścieżka, trochę bieżni lekkoatletycznej, trawa, fragmenty piasku oraz podbiegi i zbiegi urozmaicały rywalizację.

Nieco lepiej spisali się chłopcy, zajmując 10 pozycję. Dziewczęta ukończyły swoje zmagania na 13 miejscu.

Mimo iż osiągnięte wyniki nie są być może imponujące, wspomnę tylko, że w rywalizacji powiatowej bierze udział blisko 50 szkół w Igrzyskach Młodzieży i ponad 50 w Igrzyskach Dzieci. Tak więc miejsce w okolicach „dziesiątki” nie przynosi wstydu.

Gratuluję występu wszystkim sportowcom z naszej szkoły i dziękuję za jej godne reprezentowanie!

Szymon Szymański

edf
edf
edf
cof
cof
cof
cof