„Co rozumiemy przez ideał? Ideał  w ogóle – to wielki przedmiot naszej miłości, czci i pragnień, to wzniosła jakaś zasada i wielki wzór, według którego ukochanemu przedmiotowi, umiłowanej zasadzie, z poświęceniem chcemy służyć. Otóż miejcie najpierw wielkie ideały religijne, a z nich wysnujcie i na nich oprzyjcie i do nich odnoście stale wszystkie swoje ideały ziemskie.”

Abp J. Bilczewski

 

Do obchodów Dnia Patrona, który przypada co roku 23 października włączyła się również biblioteka szkolna. Z tej okazji została przygotowana wystawa poświęcona  św. Abp. Józefowi Bilczewskiemu – patronowi naszej szkoły. Uczniowie mogli obejrzeć zdjęcia, pamiątkowe medale, najważniejsze fakty z życia patrona, jak również książki i inne publikacje dotyczące Świętego oraz świadectwa uzdrowień za  Jego wstawiennictwem.

Wystawa była dla uczniów okazją do przybliżenia postaci patrona szkoły, jego zasług oraz pięknych myśli zawartych w słowach skierowanych m.in.  do ludzi młodych.

B.P.