Listopad to miesiąc, w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby, przynosimy kwiaty, zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii, tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Rok 2019 to rok ważnych wydarzeń- 80.rocznicy wybuchu II wojny światowej  i 75.rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Winniśmy uwrażliwić młodych  ludzi  na potrzebę pielęgnowania pamięci o tych, którym zawdzięczamy naszą wolność.

Dlatego nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta’’ i zorganizowała działania upamiętniające  bohaterów  związanych  z historią Wilamowic. Uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili grób rodzinny naszego patrona, Św.J.Bilczewskiego, byłego kierownika szkoły Józefa Latosińskiego oraz zapalili znicze na grobach żołnierzy z okresu II wojny światowej. A w  w przededniu święta zmarłych, na  grobach nauczycieli z naszej placówki, złożyli  wiązanki, które sami wykonali lekcjach techniki.