W październiku uczniowie klas ósmych uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Balladyna”, które przygotowała grupa artystów z teatru „Cracovia”.

Występ był bardzo spektakularny. Opowiadał historię dwóch sióstr, z której jedna zabija drugą dla władzy, pieniędzy i źle rozumianego szczęścia. Wszystkich zaskoczyła wspaniała scenografia i efekty specjalne, które nadały przedstawieniu niezwykły charakter. W wielki zachwyt wprowadzili uczniów także aktorzy, którzy precyzyjnie odegrali swoje role. Atmosferę tajemniczości i grozy potęgowała odpowiednio dobrana muzyka. Uczniowie byli pod wrażeniem adaptacji dramatu. Wszystkie postacie wzbudzały zainteresowanie. Artyści przenieśli młodych widzów w pełen magii i tajemniczości romantyczny świat, w którym za każdą zbrodnię ponosi się karę, a sprawiedliwość wymierza przyroda.

Obcowanie z dziełem teatralnym to wielkie wyzwanie. Pozostaje mieć nadzieję, że treść „Balladyny”  dostarczyła uczniom pozytywnych przeżyć i skłoniła do refleksji nad naturą człowieka .Juliusz Słowacki napisał Balladynę w XIXw., jednak jej problematyka nadal jest aktualna.