„ Uczniem być to ważna sprawa i otwierać wiedzy drzwi,

Uczyć się by świat poznawać, ślubujemy dziś.”

 

Uroczystość pasowania na uczniów stanowi bardzo ważne wydarzenie w życiu klasy            i szkoły. Tradycyjnie więc, jak co roku, w dniu 24 października 2019 w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Na początku gali, dzieci ubrane odświętnie i w biretach na głowach, zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Recytowały wiersze, odgrywały scenki i śpiewały piosenki. Po występie złożyły przysięgę, a po przejściu przez „bramę” do Krainy Mądrości zostały pasowane przez panią dyrektor Mariolę Dylewską-Mitoraj symbolicznym ołówkiem na uczniów Zespołu Szkół w Wilamowicach. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy oraz kuferki pełne niespodzianek. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie kuferków oraz pani E.Boreckiej za pomoc przy wykonaniu zaproszeń. Akt pasowania przypieczętował przyjęcie pierwszaków w poczet uczniów naszej szkoły i sprawił, że stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowych zdjęć pierwszoklasistów, którym  życzymy dużo radości z codziennej podróży w cudowny i pełen tajemnic świat nauki, samych piątek i szóstek oraz niezapomnianych szkolnych przyjaźni.

Wychowawcy klas pierwszych