Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 19 lat. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Skala turnieju oraz jego formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w turnieju zagrało już ponad 50 Reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych m.in. Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora czy Bartosz Bereszyński.

Tegoroczna, XX jubileuszowa edycja jest więc bardzo szczególna. Udział w tym turnieju, popularnie i w skrócie nazywanym „Tymbarkiem”, to od szeregu lat nasza szkolna, sportowa tradycja. Regularnie SP w Wilamowicach reprezentują zawodnicy w kategorii U-12 chłopców. Przypomnę, że nasi uczniowie w ubiegłym roku wywalczyli w tych rozgrywkach drugie miejsce w etapie powiatowym.

Po zeszłorocznym, bardzo dobrym występie, apetyty na osiągnięcie dobrego wyniku były więc spore. W turnieju który odbył się 4 listopada w Bielsku- Białej na obiektach BTS „Rekord” wystartowało 10 zespołów, które organizatorzy podzielili na dwie grupy. Nasza drużyna wraz z reprezentacją Bestwinki, Kóz, Rudzicy oraz Wilkowic II trafiła do Grupy 2. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup mieli w finale walczyć o tytuł mistrza powiatu,  premiowany nie lada nagrodą- grą w finale wojewódzkim na słynnym Stadionie Śląskim.

Operując nomenklaturą sportową- nie najlepiej weszliśmy w turniej… W pierwszym meczu, mimo naszej sporej przewagi zwyciężył rywal z Bestwinki, którego dwa z trzech oddanych strzałów znalazły drogę do naszej bramki. Porażka podziałała bardzo mobilizująco, bo wszystkie kolejne mecz wygraliśmy.

Wilamowice- Kozy 1:0

Wilamowice- Wilkowice II 7:0

Wilamowice- Rudzica 5:0

Niestety, z 9 punktami zajęliśmy drugie miejsce w grupie, a awans wywalczyła drużyna Bestwinki. Reprezentacja naszej szkoły w meczu o trzecie miejsce zdecydowanie pokonała Jasienicę i wywalczyła brązowy medal w eliminacjach powiatowych. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Gratuluję naszym młodym piłkarzom, życząc jednocześnie kolejnych sukcesów! Nasi sportowcy jak zwykle godnie reprezentowali szkołę w Wilamowicach. Pragnę ponadto podziękować za okazaną pomoc Panu Mynarskiemu, Panu Balcarczykowi oraz Panu Zdrowakowi. Dla zainteresowanych podaję adres strony turnieju www.zpodworkanastadion.pl.

Szymon Szymański

cof
sdr
sdr
cof
cof
mde