W środę 30.10.2019r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w XX Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek, w Domu Kultury w Hałcnowie. Na hałcnowskiej scenie zaprezentowało się 330 uczestników z placówek oświatowych i kulturalnych. Występy młodych wokalistów oceniało jury w składzie: Aleksandra Markiewicz-Hamerlak, Joanna Jatkowska oraz Sergii Kasatkin, po wysłuchaniu wszystkich  uczestników przyznało nagrody i wyróżnienia.
Nasi uczniowie w kategorii „Uczniowie Szkoły Podstawowej klas I-III –zespoły wokalne powyżej 6 osób” zajęli I miejsce i tym samym przeszli do II etapu konkursu.
Dzieci zaśpiewały dwie piosenki: „Ojczyzno moja” i „Polska zmartwychwstaje”.

Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy drugiej w składzie: Aleksandra Adamczyk, Wiktor Danek, Amelia Gołuch, Paulina Kozieł, Hanna Mynarska, Emilia Mynarska z klasy trzeciej: Zofia Figwer, Maja Jonkisz, Paulina Korczyk, Gabriela Kotlarczyk, Amelia Lubańska, Julia Ławeczka,  Szymon Majerski, Malwina Markowska, Anna Micherda, Gabriela Nycz, Julia Pająk, Matylda Płonka, Gabriela Wodecka, Maja Zejma oraz dzieci 4 letnie z Przedszkola: Izabelka Markiel, Ania Markiel, Nataszka Gaweł, Natalka Herman, Amelka Lubańska, Milenka Majda, Lenka Walus, Lenka Chwir, Wojtuś Adamczyk i Jaś Wyrobek.

B. Biesik, B. Bartosz